Zastępcza Temperatura Zewnętrzna

Klasyczne układy Automatyki Budynkowej reagują na bieżące wydarzenia, takie jak obniżenie temperatury zewnętrznej. Nasz produkt- Zastępcza Temperatura Zewnętrzna pozwala im wyprzedzić pogodę, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie oszczędności rzędu nawet 12% rocznie na ogrzewaniu.

Jak to możliwe? Zjawisko temperatury odczuwalnej dotyczy nie tylko ludzi. Dzięki kompletnym stacjom pogodowym- czujnikom temperatury, higrometrom, wiatromierzom oraz czujnikom nasłonecznienia, montowanym u Klienta (lub w jego okolicy), w oparciu o stworzone przez nas algorytmy uczenia maszynowego, bazujące na ponad 100 latach skumulowanych doświadczeń, jesteśmy w stanie obliczyć "temperaturę odczuwalną" dla budynku.

Porównujemy warunki środowiskowe, z dostarczonymi przez Państwa danymi na temat budynku i określamy możliwości wykorzystania warunków zewnętrznych do minimalizowania rozbioru zakumulowanego w Państwa budynku ciepła, bądź chłodu.

Na bazie danych o budynku i danych pogodowych przygotowujemy zmienną, którą dodatkowo korygujemy o prognozę pogody. To pozwala w pełni wykorzystać pojemność cieplną budynku, jego położenie i nadchodzące warunki pogodowe, by maksymalnie wykorzystać czynniki zewnętrzne do redukowania zużycia Energii Cieplnej, bez utraty komfortu cieplnego przez Użytkowników.

Tak właśnie powstaje Zastępcza Temperatura Zewnętrzna.

W celu szczegółowego omówienia oferty zapraszamy do kontaktu.